Żylaki kończyn dolnych

Żylaki kończyn dolnych są konsekwencją uszkodzenia zastawek żylnych pni naczyniowych i żył przeszywających, co przekłada się na nieefektywny odpływ krwi z kończyn w kierunku serca. Z czasem, poza powiększającymi się żylakami dochodzi do przebarwień skóry– ciemnych plam w okolicach kostek goleni, również do powstawania owrzodzeń. Na każdym etapie trwania niewydolności żylnej Pacjent narażony jest na rozwój zakrzepicy żylnej z dalszymi jej konsekwencjami.

Podsumowując: aby leczenie było efektywne, należy brać pod uwagę jedynie leczenie przyczynowe tj. takie, w którym wyeliminujemy naczynia, w których z racji uszkodzonych zastawek krew cofa się do kończyny, a nie odpływa w kierunku serca. Wszystkie inne formy terapii mają charakter objawowy, bez możliwości uzyskania trwałych efektów. Moim zdaniem technika RFITT Celon niewydolnych pni żylnych w połączeniu z termoablacją diatermiczną niewydolnych perforatorów żylnych stosowane równoczasowo, w sposób minimalnie inwazyjny i skuteczny spełniają warunek leczenia przyczynowego niewydolności żylnej.

Od 2011 do dnia 15.12.2017 wykonałem 1531 operacji z zastosowaniem podanych technik, galeria żylaki i owrzodzenia obrazują przykładowe uzyskiwane efekty. Zdjęcia kontrolne wykonywane są we wczesnym okresie pozabiegowym między 7 dniem (na zdjęciu widoczna pończocha pooperacyjna na stopie) a 40 dniem dla żylaków. Zdjęcia kontrolne owrzodzeń wykonywane są do trzech miesięcy po zabiegu. Szczegółowy opis techniki RFITT przedstawiony jest TUTAJ a termoablacji diatermicznej perforatorów żylnych TUTAJ

Owrzodzenia pochodzenia żylnego