Badanie USG tarczycy – Kraków

Pracowania USG w Krakowie

USG tarczycy to bezbolesne i bezinwazyjne badanie obrazowe gruczołu tarczowego. Badanie pozwala skontrolować stan tarczycy oraz struktur znajdujących się w pobliżu, takich jak naczynia krwionośne czy węzły chłonne. USG tarczycy to jedno z najpowszechniej wykonywanych badań diagnostycznych w mieście Kraków, które jest bezpieczne i może być często powtarzane. Dzięki tej metodzie można szybko wykryć nieprawidłowości w obrębie tarczycy i zaplanować skuteczne leczenie.

Na czym polega USG tarczycy?

Do badania ultrasonograficznego wykorzystuje się fale ultradźwiękowe, które odbijają się od struktury gruczołu, umożliwiając precyzyjne obrazowanie. Podczas badania USG tarczycy dokonuje się oceny położenia, wielkości i budowy gruczołu tarczowego. Diagnostyka obrazowa pozwala wykryć zaburzenia czynności tarczycy, ewentualne zmiany ogniskowe oraz naciekanie naczyń. Jeśli w miąższu znajdują się guzki lub torbiele, badanie USG umożliwia ich lokalizację i stanowi podstawę do rozpoczęcia leczenia.

USG tarczycy to najważniejsze badanie obrazowe gruczołu tarczowego, które powszechnie wykorzystywane jest do:

  • różnicowania chorób tarczycy,
  • wykrywania zmian ogniskowych (np. guzków i torbieli),
  • diagnostyki wola guzkowego tarczycy,
  • oceny szyjnych węzłów chłonnych,
  • przeprowadzania biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej.

USG tarczycy – badanie dopplerowskie

USG Doppler to poszerzona wersja badania ultrasonograficznego, w którym wykorzystuje się tzw. efekt Dopplera. Badanie to przeprowadza się w celu oceny żył i tętnic, przestrzennej budowy zmian ogniskowych (3D) oraz lokalizacji i oceny unaczynienia guzków znajdujących się w obrębie szyi i tarczycy. Badanie dopplerowskie pozwala na wykrycie niedrożności żył i tętnic oraz umożliwia zlokalizowanie guzków tarczycy, które wymagają biopsji.

Pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać do wykonania USG tarczycy. Kraków jest siedzibą mojego gabinetu chirurgicznego, do którego zapraszam w celu przeprowadzenia badania ultrasonograficznego gruczołu tarczowego.

Prywatny Gabinet Chirurgii Naczyniowej i Ogólnej Roman Kuśnierczyk
Rejestracja: +48 12 41 41 151 lub przez znanylekarz.pl

Cennik:
Wizyta od 150 PLN
Wizyta z USG od 200 PLN

CENTRUM ZDROWIA I PROFILAKTYKI ,,Dąbie”
ul. Widok 31, 31-567 Kraków, gabinet nr 5