Przepuklina

Co to jest przepuklina?

Przepuklina to najprościej mówiąc stan, gdy dany narząd przesuwa się poza miejsce, w którym powinien się fizjologicznie znajdować. Schorzenie to dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wielu potencjalnych pacjentów nawet nie zdaje sobie sprawy, że znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka. Najskuteczniejszą metodą, którą lekarz może zaoferować osobom zmagającym się z tą chorobą jest usuwanie przepukliny.

Pamiętajmy, że nigdy nie należy ignorować przepukliny, ponieważ z biegiem czasu może się ona powiększać, a objawy staną się coraz bardziej dokuczliwe. Co ważne, z nieleczoną przepukliną wiążą się bardzo niebezpieczne dla zdrowia powikłania.

Czym jest przepuklina udowa i pachwinowa?

Przepuklina udowa bądź przepuklina pachwinowa są poważną chorobą. Należy ją zawsze skonsultować w gabinecie lekarskim, by jak najszybciej znaleźć skuteczne rozwiązanie problemu. Zwyczajowo leczenie przepukliny pachwinowej oraz leczenie przepukliny udowej polega na wykonaniu stosownego zabiegu operacyjnego.

Przepukliny pachwinowe i udowe mają swoją specyfikę ze względu na złożoność budowy anatomicznej miejsc w których powstają i wzajemną współzależność- operacja wykonana tylko na jednej z nich nie pozostaje bez wpływu na ryzyko powstania tej drugiej. Ideą prezentowanej plastyki jest wykonanie zabiegu z likwidacją przepuklin istniejących i zabezpieczenie pozostałych miejsc gdzie mogą powstać w przyszłości, bez napięcia zszywanych tkanek i bez użycia materiałów sztucznych.

Profesjonalne leczenie przepukliny

W moim gabinecie przyjmuję osoby zmagające się z problemem przepukliny – szczególnie udowej bądź pachwinowej. Z doświadczenia wiem, że to częste schorzenie, które jest bardzo dotkliwe dla pacjentów. W chwili obecnej prezentuję doświadczenie ponad 3000 operacji przepuklin pachwinowych i udowych, gdzie odsetek nawrotów nie przekracza 3% .

Zapraszam Państwa na profesjonalną konsultację w moim gabinecie mieszczącym się w Krakowie. Oferuję również operacyjne usuwanie przepukliny. Stosuję autorską technikę operacyjną uszypułowanym płatem powięziowym. Operacja przepukliny jest według mnie najskuteczniejszym sposobem rozwiązania uciążliwego dla pacjentów i ryzykowanego dla ich zdrowia problemu.

Technika


Wyniki